Uzmanlar

/

Akgün Manisalı

/

Cildimizi doğal yollarla nasıl temizleriz?

 
        favori ekle

Cildimizi doğal yollarla nasıl temizleriz?

Cilt uzmanı ve makyaj artistimiz Akgün Manisalı, doğal bakım önerilerini Mahmure.com okuyucularıyla paylaştı...

Dudaklardaki çatlaklık sadece soğuk kış aylarına mahsus değildir,fazla güneş, vücüttaki su eksikliği gibi sebepleride olabilir. Hemen vazeline atlamayın, uzun sureli vazelin dudaklarınızı daha da kurutur, bees wax içeren ürünleri tercih edin vede haftada iki defa bir tatlı kaşığı zeytin yağını bir tatlı kaşığı şeker(mümkünse kahverengi iri taneli şeker) ile karıştırıp dudaklarınıza sürün ve çok yumusak bir diş fırçasıyla dudaklarınızı hafifçe ovalayın. Bu dudaklardaki ölü deriyi atmanıza yardımcı olacaktır. Bunun üzerinede içerisinde bees wax olan bir dudak kremi sürün. Böylelikle pürüzsuz, doğal sağlıklı dudaklara sahip olursunuz.

Kıştan kalan koyu bir rujunuz varsa ve bahar geldi bu renk çok koyu diyorsanız bir tabakta bu rujunuzdan bir parca kesip dudak kreminiz ile ezip birbirine yedirin, ortaya çıkan karışımı(bu karışım daha açık renkli hale gelecektir) kapaklı boş bir kutusuna koyun, böylelikle en sevdiğiniz renke renkli bir dudak kreminiz olmuş olacaktır.

 

Alıcı adı
Alıcı E-postası
Gönderen Adı
Gönderen E-postası
20178
Facebook Yorumları
YORUMLAR

merhaba akgün bey. benim gözlerim biraz şiş bunu makyajla nasıl gizleyebilirim.yalnız çok makyajlı olmayı sevmiyorum. ne önerirsiniz.

deniz uçak 05.06.2012

Merhaba Akgün Bey.. Malum yaz geldi. Hafif makyaj gerekiyor. O güzel yaz mevsimi topuzunun altına ince ve zarif kuyruklu eyelinerı çekmek bir türlü nasip olmuyor. Her seferinde ya kuyruk kıvrımı istediğim uzunluğu ve yönü yakalayamıyor. Zarif ve hafif çekik gözlü havasını değil de Amy Winehouse tarzında pek beğenmedim kalınlığı yakalıyorum. Ama en büyük sorun da o kuyruğun yönü ve inceliği. Yok mu bunun bir yöntemi acaba?

Hande E. 31.05.2012